Essay Typer Nedir? Gerçekten Çalışıyor Mu? [Tüm Gerçekler Bu Yazıda]

Posted by Essay Sepeti Category: Uncategorized

Essay Typer Nedir?

Essay Typer, kişilere essay ödevlerini çok kolay bir şekilde yazmayı vaat eden bir online bir essay yazma aracıdır. Kişiler sadece klavyenin tuşlarına basıp kolay bir şekilde essay yazdıklarını zannederler. Ama gerçek bu değildir. Essay Typer içeriği birebir Wikipedia’dan alan ve essay’leri yüzde yüz plagiarism olan bir online essay yazma sitesidir. Bu nedenle de Essay Typer çalışmıyor arkadaşlar.

Essay nasıl yazılır bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız essay nasıl yazılır makalesinden adım adım ve detaylı olarak, örneklerle essay yazmayı öğrenebilirsiniz. Essay yazdırma konusunda danışmanlık almak isterseniz sağ altta bulunan mesaj bölümünden, iletişim kısmından ya da [email protected]’dan bize ulaşabilirsiniz

Essay Typer ve Plagiarism- İntihal

Öğrencilerin merak ettikleri konu EssayTyper.com’un plagiarism olup olmadığıdır. Essay Typer, essay’inizi yazmanıza yardımcı olmak için patentli bir algoritma geliştirdiğini söylemektedir ama bunun yanı sıra yazıları Wikipedia’dan olduğu gibi kopyalamaktadır. Hepimiz essay yazarken Wikipedia kullanmanın ve Wikipedia’yı bilimsel bir kaynak olarak görmenin öğretmenleriniz tarafından istenmediğini biliyoruz. Wikipedia güvenilir bir akademik kaynak değildir. Ayrıca, kaynağın, bu durumda Wikipedia’nın kabul edilmemesi, intihal anlamına gelir. Essay Typer kendi sitesinde bile sitelerini asla essay yazmak için kullanılmaması gerektiğini söylüyor. Essay Typer’ın sihirli algoritması aslında sihirli değil… ve bu intihal. Bu nedenle, derslerinizde öğretmeninizin verdiği essay ödevleri için Essay Typer’ı kullanmak ciddi sonuçlar doğurabilir.

essay typer

Essay Typer

Turnitin’den Geçer Mi?

Essaytyper.com yazdığı essay’ler turnitin testinden kalırlar. Çünkü sitenin en önemli sorunu intihaldir. Essay Typer websitesinde yazılmış essay’leri intihal yazılımları ile test ettiğimizde,  yazılan essay’in %85 oranında intihal içerdiği görülmüştür ve essay’in verdiği kaynaklar arasında Wikipedia yoktur. Bu da güvenilirliği konusundaki soruları ortaya çıkarmaktadır. Essay yazmak sadece kelimeleri ve kaynakları bir araya getirmek değildir. İddiaları desteklemek için kaliteli bilimsel kaynakları uygun şekilde kullanmak ve onlardan alıntı yapmak gerekir.

Genel olarak, EssayTyper size yazdığı essay’lerin içeriği Wikipedia’dan bire bir alıntıdır. Otomatik olarak oluşturulan ödevleri gönderirken, düşük not alma ve plagiarism testinden kalma riskiniz vardır.

 • Metin sayfasındaki kontroller sahtedir,
 • Sunulan metni düzenleme imkanı yoktur,
 • Genel olarak, essay içeriği tutarsız ve belirsizdir,
 • Essay Typer’ın içeriği sizi yanıltabilir,
 • Esas olarak, Wikipedia ve diğer ücretsiz kaynaklar essay’i oluşturmak için site algoritması tarafından kullanılır;
 • İçerik, ortalamanın altında kaliteye sahiptir;
 • İçerik intihal içerir;
 • Destek hizmeti kullanılamayacak durumdadır.

EssayTyper Nasıl Çalışır?

Essay Typer essay yazma aracının şu şekilde kullanılır:

 • Sitenin sayfayasına girin ve konunuzla ilgili anahtar kelimeleri yazın. Ardından kalem düğmesine basın.
 • MS Word benzeri arayüze geçeceksiniz. Essay başlığınızın zaten en üstte yer aldığını göreceksiniz. Site essay’inizin akışını rasgele oluşturacaktır.
 • Ardından, klavyenizdeki herhangi bir düğmeye istediğiniz kadar basabilirsiniz. Cümleler ve paragraflar hızlı bir şekilde yazdırılacaktır.

Kontrol panelinin yalnızca dekoratif bir işlev taşımaktadır. Belki de öğrencilerin faydalı bir şeyler Ayrıca essay’i indiremezsiniz de. Tarayıcı konsolunuzu kullanıyorsanız, yalnızca sözde belgeyi kopyalayabilirsiniz.

Yapay Zeka Essay Yazabilir Mi?

Essaybot ve Essay Typer gibi algoritmalara çalışan yapay zeka essay yazma botları, internetteki sonsuz sayıdaki içeriği tarayıp ve bir essay gibi görünen yazı parçaları üretebilirler. Yapay zekanın mucitleri, mükemmel essay’ler yazabileceklerini iddia ediyorlar, ancak iddia bir safsatadan başka bir şey değildir. Yapay zeka programları tarafından yazılan essay’lerin kalitesi düşüktür ve turnitin testinden kalırlar.

Essay yazmanın zorlu bir uğraş olduğu ve essay yazma becerilerini elde etmek için zamana ve çokça denemeye ihtiyaç olduğu bir gerçek. Sadece bir programın essay’inizi sizin için ücretsiz olarak yazabileceğini düşünüyorsanız, ne yazık ki essay yazma konusunda hiçbir fikriniz yok 🙂 Bu programlar internetteki içeriği tarar ve ilgili bilgileri essay’in içinde sıralar.

Bunun yanı sıra, yapay zeka essay programları kaynakları belirtmez. Kaynak olarak herhangi bir web sitesi, blog ve Wikipedia gibi kaynakları kullanırlar ve bunlar da bilimsel kaynaklar değillerdir. Bu sitelerde yazdırdığınız essay’ler sizi turnitin intihal programında bırakmasa bile profesörünüz kötü ve yetersiz kaynak kullandığınız için size düşük bir not verecektir.

Peki Ne Yapmalısınız?

Essay Typer ve EssayBot sizin yalnızca turnitin tarafından yakalanmanızı sağlar. Bu yapay zeka araçları, content spinner’lar gibi davranır. Yazdırdığınız essay’ler hiçbir anlam ifade etmez ve hiçbir akademik standardı karşılamaz. Akademi alanında tutarlı makaleler yazmak bir zorunluluktur ve eleştirel bir yaklaşım benimsemek bunu yapmanızı sağlar. İnternette hali hazırda var olan yazıları essay’inize hiçbir değişiklik yapılmadan boca edilmesine izin vermeniz size büyük zarar getirir.

Bunun yerine bizim essay nasıl yazılıroutline nasıl hazırlanır, İngilizce makale örnekleri, İngilizce essay örnekleri ve essay kalıpları gibi yazılarımızdan essay yazmayı öğrenebilir ya da bizden essay hakkında danışmanlık alabilirsiniz.